לוגו יוניק בלבן

מוזיאון אנו

תכנית סיפור משפחתי
1
אתר תוכן  |  פיתוח אתר, אוטומציה, אינטגרציה למיצגי התכנית במוזיאון  |  2023

האתגרים בפרויקט

"סיפור משפחתי" הינה תכנית הדגל של חטיבת החינוך של אנו - מוזיאון העם היהודי.

תכנית זו מיועדת לתלמידי כיתות ה׳-ח׳ הלומדים בישראל ובבתי ספר יהודיים בעולם, ומזמינה אותם לחקור את הסיפור המשפחתי שלהם, לבטא אותו באמצעות מוצג מוזיאוני ולהעלות תיעוד שלו לאתר התכנית.

על מנת להנגיש את התכנית לציבור המבקרים במוזיאון, הוקמו במוזיאון מיצגים חדשים (עמדות אינטראקטיב) אשר מאפשרים למבקרים לשוטט באופן אינטראקטיבי ומעניין בין עבודות הזוכים והזוכות לאורך השנים.

כאתר שאמור לקלוט תוכן מקהלים שונים בעולם, נדרשנו לספק פלטפורמה שתהיה מצד אחד מאוד ידידותית ומזמינה לשימוש ומצד שני שתתבסס על מערכת ניהול פשוטה ואינטואיטיבית לשימושם של עורכי התוכן ומנהלי התכנית בבית הספר ובמוזיאון.

בנוסף, האתר נדרש לשמש מקור יחיד לעבודות הזוכים, כך שממנו יופצו העבודות לעמדות האינטראקטיב במוזיאון באופן אוטומטי ושוטף.

תמונה של פרויקט מוזיאון אנו - "WIN 2 TICKETS TO ISRAEL"

הפתרון המנצח שלנו

אתר התכנית, שאמור לשרת קהלים ממדינות שונות בעולם, הותאם באופן מיטבי לקהל היעד ונבנה כאתר רב לשוני בארבע שפות.

מעבר לאפשרות הניתנת למשתתפי התכנית להעלות ולהציג את עבודותיהם, האתר משמש פלטפורמה להרשמה של בתי ספר ומחנכים נוספים בארץ ובעולם, תוך הצגת מערכי שיעור ותכנים רלוונטיים עבורם בתכנית.

בנוסף, יצרנו אוטומציה בין האתר לבין עמדות האינטראקטיב על מנת לספק לעורכי התוכן בבית הספר ממשק יחיד ופשוט, גם לאתר וגם לעמדות המוזיאון.

התוצאה היא אתר חכם ואינטראקטיבי המשרת בו זמנית הן את בתי הספר המשתתפים בתכנית ואת התלמידים המציגים בו את עבודותיהם, הן את קהל המבקרים במוזיאון עצמו והן את חטיבת התוכן של המוזיאון